Studentská soutěž Generation €uro

Generation €uro Students’ Award je soutěž určená pro studenty středních škol v eurozóně, kteří mají zájem o ekonomii a rádi by se dozvěděli více o měnové politice,.

Sedmá soutěž Generation €uro Students’ Award skončila 11. dubna 2018, kdy se její vítězové zúčastnili v ECB  slavnostního předání cen. Během dvou dnů si prošli budovu ECB, zúčastnili se prezentací odborníků a měli možnost položit otázky prezidentu Mariu Draghimu.


O soutěži

Soutěž probíhala ve školním roce 2017–2018 v 11 zemích eurozóny. Pokud si přejete se soutěže zúčastnit příští rok, sledujte internetové stránky Generation €uro, kde najdete včas harmonogram, informace, které země se soutěže účastní, údaje o kolech soutěže, kontaktní údaje a ceny. K účasti je třeba, abyste vytvořili se svými spolužáky a učitelem tým.


A když budeme úspěšní...?

Vítězný tým z každé zúčastněné země obdrží pozvánku na slavnostní předání cen v ECB ve Frankfurtu.

Příprava na soutěž

Sledujte tiskovou konferenci ECB.
Prezident ECB každých šest týdnů na tiskové konfrenci vysvětluje rozhodnutí o  úrokových sazbách v úvodním prohlášení a poté odpovídá na otázky novinářů.

Co je to inflace?
Hlavními úkoly ECB je udržovat hodnotu eura na stabilní úrovni a inflaci těsně pod 2 %. Ale co je to inflace? Jak se měří? A jak ji může ECB ovlivňovat?

Více informací

Jak se inflace měří?
Inflace se měří pomocí harmonizovaného indexu spotřebitelských cen neboli HICP.

Více informací

Hledáte více informací?
Základní pojmy ve stručné podobě a aktuální přehled o činnostech ECB jsou k dispozici zde.

Více informací