ECB ir jaunimo dialogas

Žinome, kad mūsų priimami sprendimai gali daryti įtaką jūsų kasdieniam gyvenimui. Todėl norime užtikrinti, kad ne tik gautumėte informaciją iš mūsų arba apie mus, bet ir kad galėtumėte su mumis tiesiogiai pabendrauti.

Kaip tik tokią galimybę ir suteikia iniciatyva „ECB ir jaunimo dialogas“. Organizuojame susitikimus įvairiose Europos šalyse, taip pat internetu. Jų metu galite tiesiogiai pabendrauti su ECB politikos formuotojais ir užduoti jums rūpimus klausimus ar išsakyti savo nuomonę.

Jaunimo dialogai bankų priežiūros temomis

ECB ir jaunimo dialogas: #AskDraghi

Trečiasis jaunimo dialogas vyko per internetinę platformą Debating Europe, kurioje jaunimas gali diskutuoti aktualiomis temomis su Europos lyderiais.

Prašėme 2018 m. sausio 17–23 d. atsiųsti klausimų Pirmininkui Mario Draghi per „Twitter“ ir „Facebook“ kuria nors iš šių temų:

  • Europos ekonomikos atsigavimas ir jaunimo nedarbas,
  • kriptovaliutos ir blokų grandinės (angl. blockchain) technologija,
  • dar vienos pasaulinės ekonomikos krizės tikimybė.

Pasižiūrėkite, kaip Pirmininkas Draghi atsakė į kai kuriuos iš pateiktų klausimų, ir stebėkite debatus per mūsų socialinės žiniasklaidos kanalus.

Europos ekonomikos atsigavimas ir jaunimo nedarbas

Europos ekonomika jau keletą metų nepaliaujamai auga, o užimtumas yra didesnis nei kada nors anksčiau. Tačiau padėtį turime ir toliau gerinti ir siekti, kad naudos gautų visi.

„Kada Europa galutinai atsigaus po nuosmukio?“

„Įsivaizduokite, kad dėl dirbtinio intelekto ir robotų kyla masinis (jaunimo) nedarbas. Kaip į tai reaguotų ECB?“

Blokų grandinės technologija ir kriptovaliutos

Blokų grandinė – tai technologinė naujovė, kuri galėtų padidinti efektyvumą. Šiuo metu aiškinamės, ar ateityje galėtume ją naudoti mūsų paslaugoms teikti. Kalbėdamas apie bitkoiną ir apie tai, ar galite juo pasitikėti, Pirmininkas Draghi pataria būti atsargiems, nes bitkoino stabilumo nepalaiko joks centrinis bankas ar vyriausybė, o ECB už šią kriptovaliutą irgi nėra atsakingas.

„Kaip, pasitelkdami blokų grandinės technologiją, galime skatinti ekonomiką?“

„Jeigu būtumėte mano vietoje – jaunas universiteto studentas, ar įsigytumėte bitkoinų ir atidėtumėte juos juodai dienai?“

Pasaulinė ekonomikos krizė

Pastaroji krizė buvo sunki, tačiau blogiausias jos etapas jau praeityje. Europos šalys krizėje atsidūrė turėdamos rimtų problemų, todėl ir negalėjo į ją tinkamai reaguoti. Šiandien daugelyje sričių padaryta didelė pažanga, todėl esame geriau pasirengę ateičiai.

„Kaip manote, ar ES ir ECB prieš prasidedant dar vienai didelei ekonomikos krizei sugebės reformuotis tiek, kad sugebėtų ją įveikti?“

Sužinokite daugiau

Norite sužinoti daugiau apie šio ECB ir jaunimo dialogo temas? Apsilankykite šiuose tinklalapiuose:

Dar vienos pasaulinės ekonomikos krizės tikimybė
  • Economic recovery and the new phase of monetary policy („Ekonomikos atsigavimas ir naujas pinigų politikos etapas“, ECB pirmininko pavaduotojo Vítoro Constâncio kalba 2017 m. lapkričio 13 d. 20-osios „Euro finansų savaitės“ („Euro Finance Week“) įžanginėje konferencijoje Frankfurte prie Maino)
  • Sustaining openness in a dynamic global economy („Saugant atvirumą dinamiškos pasaulio ekonomikos kontekste“, ECB Pirmininko Mario Draghi kalba 2017 m. rugpjūčio 25 d. Kanzaso federalinio rezervo banko surengtame ekonominės politikos simpoziume Džekson Houle)
Kriptovaliutos ir blokų grandinės technologija
Europos ekonomikos atsigavimas ir jaunimo nedarbas
  • Youth unemployment in the euro area („Jaunimo nedarbas euro zonoje“, ECB Pirmininko Mario Draghi pranešimas Dublino Trejybės koledže vykusio Henry Grattan paskaitų ciklo metu 2017 m. rugsėjo 22 d.)
  • Accompanying the economic recovery („Kartu su ekonomikos atsigavimu“, ECB Pirmininko Mario Draghi kalba 2017 m. birželio 27 d. ECB centrinės bankininkystės forume Sintroje)

Ankstesni renginiai

Dublinas, Airija, 2017 m. rugsėjo mėn.
Jaunimas, inovacijos ir produktyvumas Europoje; Lisabona, 2017 m.

2017 m. rugsėjo 22 d., penktadienį, Pirmininkas Mario Draghi Dublino Trejybės koledže susitiko su Europos jaunimu.

Renginys buvo suorganizuotas kartu su Airijos centriniu banku ir Dublino Trejybės koledžu.

Ar blokų grandinės technologija bus svarbi ateityje? Ar tikėtini nekilnojamojo turto kainų burbulai kelia didėjantį susirūpinimą Valdančiajai tarybai? Ar labai svarbus vaidmuo tenka šiuolaikinių centrinių bankų ateities gairėms ir aiškiam komunikavimui?

Pasiklausykite Dublino Trejybės koledžo ekonomikos studentų klausimų šiomis ir panašiomis temomis bei Pirmininko Draghi atsakymų į juos.

Jaunimas, inovacijos ir produktyvumas Europoje; Lisabona, Portugalija, 2017 m. birželio mėn.
Jaunimas, inovacijos ir produktyvumas Europoje; Lisabona, 2017 m.

Pirmininkas Draghi vedė pirmąjį ECB ir jaunimo dialogą Lisabonoje, kuris buvo surengtas kartu su Banco de Portugal ir Lisabonos ekonomikos ir vadybos universitetu ISEG.

Pasiklausykite diskusijos apie tai, ką inovacijos ir produktyvumas reiškia jaunimui.