Moksleivių konkursas „Euro karta“

Mergaitė prie kompiuterio, dalyvaujanti moksleivių konkurse „Euro karta“

Ko galiu išmokti?

Dalyvaudamas moksleivių konkurse „Euro karta“ suprasi, kaip veikia pinigų politika euro zonoje ir kaip ji tiesiogiai susijusi su visa ekonomika.


Kaip dalyvauti konkurse?

Konkursas vyks 2015–2016 mokslo metais 11 euro zonos šalių. Suburk į komandą klasės draugus ir mokytoją ir kartu dalyvaukite trijų etapų konkurse. Konkurso tvarkaraštį, kontaktinius duomenis, informaciją apie konkurso etapus ir prizus rasi „Euro kartos“ svetainėje.


O jei laimėsime…?

Kiekvienos konkurse dalyvaujančios šalies ir tarptautinių ar Europos mokyklų laimėtojų komandos bus pakviestos į Europos apdovanojimų renginį, vyksiantį Europos Centriniame Banke, Frankfurte. Prizus laimėtojų komandoms įteiks ECB Pirmininkas.

Pasirengimas konkursui

Mario Draghi ir Vítor Constâncio ECB spaudos konferencijoje

Stebėkite ECB spaudos konferenciją
Kas šešias savaites rengiamoje spaudos konferencijoje ECB Pirmininkas paaiškina sprendimą dėl palūkanų normų perskaitydamas įvadinį pranešimą ir atsako į žurnalistų klausimus.

Nuotrauka, vaizduojanti prekybos centre apsiperkančią moterį

Kas yra infliacija?
Pagrindiniai Europos Centrinio Banko uždaviniai – išlaikyti stabilią euro valiutos vertę ir užtikrinti, kad infliacijos lygis būtų šiek tiek mažesnis kaip 2 %. Tačiau kas yra infliacija? Kaip ji apskaičiuojama? Ir kaip ECB gali daryti jai poveikį? Sužinokite daugiau

Kaip apskaičiuojama infliacija?
Infliacijos lygį rodo suderintas vartotojų kainų indeksas, arba SVKI. Sužinokite daugiau