Generation €uro õpilasauhind

Tütarlaps arvuti ees võtmas osa Generation €uro õpilasauhinna konkursist

Mida konkurss pakub?

Generation €uro õpilasauhinna konkurss pakub interaktiivset võimalust mõista rahapoliitika toimimist euroalal ning selle seoseid kogu majandusega.


Kuidas konkursist osa võtta?

Võistlus korraldatakse üheteistkümnes euroala riigis 2017/2018. õppeaastal. Moodustage klassikaaslaste ja õpetajaga võistkond ning läbige eri voorudest koosnev valikusõel. Täpsem teave ajakava, konkursivoorude, kontaktandmete ja auhindade kohta on kättesaadav Generation €uro veebilehel.


Ja kui me osutume edukaks...?

Iga osaleva riigi võitjameeskond ning rahvusvaheliste või Euroopa koolide võitjameeskond kutsutakse Frankfurdis Euroopa Keskpangas toimuvale tseremooniale, kus EKP president annab üle auhinnad.

Konkursiks valmistumine

Mario Draghi ja Vítor Constâncio EKP pressikonverentsil

Vaadake EKP pressikonverentsi
Iga kuue nädala tagant toimuval pressikonverentsil põhjendab EKP president sissejuhatavas kõnes intressimääradega seotud otsuseid ning vastab seejärel ajakirjanike küsimustele.

Pilt kaupluses sisseoste tegevast naisest

Mis on inflatsioon?
Euroopa Keskpanga põhiülesanded on säilitada euro väärtus stabiilsena ja hoida inflatsiooni veidi alla 2% taseme. Aga mis on inflatsioon? Kuidas seda mõõdetakse? Kuidas saab EKP seda mõjutada? Loe edasi

Kuidas inflatsiooni mõõdetakse?
Inflatsiooni kajastab ühtlustatud tarbijahinnaindeks ehk ÜTHI. Loe edasi

Soovid lähemalt lugeda?
Põhimõisted lihtsas ja arusaadavas keeles ning ülevaade EKP tegevusvaldkondadest on kättesaadavad siin.