Studentská soutěž Generation €uro

Dívka se na počítači přihlašuje do studentské soutěže Generation Euro

Co se při soutěži naučím?

Studentská soutěž Generation €uro je skvělou příležitostí se interaktivním způsobem dozvědět, jak funguje měnová politika v eurozóně a jaký má vliv na celou ekonomiku.


Jak se mohu do soutěže zapojit?

Soutěž probíhá ve školním roce 2017/2018 v 11 zemích eurozóny. Vytvořte se svými spolužáky a učitelem tým a probojujte se každým ze soutěžních kol. Přesný harmonogram, informace o jednotlivých soutěžních kolech a cenách i kontakty naleznete na internetových stránkách Generation Euro.


A když budeme úspěšní...?

Vítězné týmy z jednotlivých zemí i vítězný tým v kategorii mezinárodních a evropských škol dostanou pozvánku do ECB ve Frankfurtu. Zde se zúčastní předávání cen na evropské úrovni s prezidentem ECB.

Příprava na soutěž

Mario Draghi a Vítor Constâncio při tiskové konferenci ECB

Podívejte se na tiskovou konferenci ECB
Prezident ECB na tiskové konfrenci, která se koná každých šest týdnů, vysvětluje rozhodnutí o úrokových sazbách v úvodním prohlášení a poté odpovídá na otázky novinářů.

Obrázek ženy nakupující v supermarketu

Co je to inflace?
Hlavními úkoly Evropské centrální banky je udržovat hodnotu eura na stabilní úrovni a inflaci těsně pod 2 %. Ale co je to inflace? Jak se měří? A jak ji může ECB ovlivňovat? více

Jak se inflace měří?
Inflace se měří pomocí harmonizovaného indexu spotřebitelských cen (Harmonised Index of Consumer Prices – HICP). Více informací zde

Hledáte další podrobnosti?
Nejdůležitější pojmy podané srozumitelným jazykem a čerstvé novinky o činnosti ECB naleznete zde.