EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32011D0008(01)

2011/397/ES: Eiropas Centrālās bankas Lēmums ( 2011. gada 21. jūnijs ) par vides akreditācijas un veselības un drošības akreditācijas procedūrām euro banknošu ražošanai (ECB/2011/8)

OJ L 176, 5.7.2011, p. 52–58 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
Special edition in Croatian: Chapter 15 Volume 028 P. 129 - 135

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 26/02/2015; Atcelts ar 32013D0054(01)

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2011/397/oj

5.7.2011   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 176/52


EIROPAS CENTRĀLĀS BANKAS LĒMUMS

(2011. gada 21. jūnijs)

par vides akreditācijas un veselības un drošības akreditācijas procedūrām euro banknošu ražošanai

(ECB/2011/8)

(2011/397/ES)

EIROPAS CENTRĀLĀS BANKAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 128. panta 1. punktu,

ņemot vērā Eiropas Centrālo banku sistēmas un Eiropas Centrālās bankas Statūtus un jo īpaši to 16. pantu,

tā kā:

(1)

Līguma 128. panta 1. punkts un Eiropas Centrālo banku sistēmas un Eiropas Centrālās bankas Statūtu (turpmāk – “ECBS Statūti”) 16. pants nosaka, ka Eiropas Centrālajai bankai (ECB) ir ekskluzīvas tiesības atļaut emitēt euro banknotes Savienībā. Šīs tiesības ietver kompetenci veikt pasākumus, lai aizsargātu euro banknošu kā maksāšanas līdzekļa integritāti.

(2)

Savienības vides politika balstās uz vides aizsardzības integrācijas principu, kas noteikts Līguma 11. pantā un saskaņā ar kuru vides aizsardzības prasības jāiekļauj Savienības politikas un darbību noteikšanā un īstenošanā, lai veicinātu noturīgu attīstību. Paturot prātā šo principu, Eurosistēmas veicina labu vides vadību, kas balstās uz ISO 14000 standartu.

(3)

Saskaņā ar Līguma 9. pantu, nosakot un īstenojot savu politiku un darbības, Savienība ņem vērā dažādas prasības, t. sk. saistībā ar cilvēka veselības aizsardzību. Paturot prātā šo principu, Eurosistēmai ir ārkārtīgi svarīgi novērst un samazināt līdz minimumam jebkādu risku sabiedrības veselībai un drošībai un to strādnieku veselībai un drošībai, kas saistīti ar euro banknošu vai euro banknošu izejmateriālu ražošanu. Eurosistēma atbalsta labu veselības un vides vadību saskaņā ar Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras politiku (1) un OHSAS 18000 standartu.

(4)

Tādēļ jāparedz vides akreditācijas un veselības un drošības akreditācijas procedūras, lai nodrošinātu, ka tikai ražotāji, kas atbilst obligātām vides prasībām un veselības un drošības prasībām, tiek akreditēti euro banknošu ražošanas darbībām.

(5)

Lai pēc iespējas ciešāk uzraudzītu to, kā euro banknošu un euro banknošu izejmateriālu akreditētie ražotāji ievēro vides prasības un veselības un drošības prasības, ECB regulāri jāsaņem no šiem ražotājiem dati par euro banknošu un euro banknošu izejmateriālu ražošanas ietekmi uz vidi un uz veselību un drošību,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

I IEDAĻA

VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI

1. pants

Definīcijas

Šajā lēmumā piemēro šādas definīcijas:

a)

“NCB” ir tās dalībvalsts nacionālā centrālā banka, kuras valūta ir euro;

b)

“euro banknošu izejmateriāli” ir papīrs, tinte, folija un pavediens, ko izmanto euro banknošu ražošanā;

c)

“ražotne” ir jebkuras telpas, ko ražotājs izmanto vai vēlas izmantot euro banknošu vai euro banknošu izejmateriālu ražošanai;

d)

“ražotājs” ir jebkura iestāde, kas veic euro banknošu ražošanas darbību vai vēlas to veikt;

e)

“vides akreditācija” ir statuss, kura apjoms izklāstīts 3. pantā un kuru ECB piešķir ražotājam, apstiprinot, ka viņa euro banknošu ražošana atbilst II iedaļā noteiktajām prasībām;

f)

“veselības un drošības akreditācija” ir statuss, kura apjoms izklāstīts 4. pantā un kuru ECB piešķir ražotājam, apstiprinot, ka viņa euro banknošu ražošana atbilst III iedaļā noteiktajām prasībām;

g)

“akreditētais ražotājs” ir ražotājs, kuram piešķirta vides akreditācija un veselības un drošības akreditācija;

h)

“sertificēšanas iestāde” ir neatkarīga sertificēšanas iestāde, kura novērtē ražotāju vides vai veselības un drošības vadības sistēmas un kura ir akreditēta apliecināt, ka ražotājs izpilda ISO 14000 sērijas vai OHSAS 18000 sērijas standartu prasības;

i)

“euro banknošu ražošanas darbība” ir euro banknošu vai euro banknošu izejmateriālu ražošana;

j)

“ECB darbdiena” ir jebkura diena no pirmdienas līdz piektdienai, izņemot ECB svētku dienas;

k)

“plates izgatavošana” ir iespiedplašu izgatavošana ofsetspieduma vai dobspiedes tehnikām, ko izmanto euro banknošu ražošanai;

l)

“atsevišķs laidiens” ir laidiens, ko veido vairākas banknošu partijas, kas izgatavotas no to pašu piegādātāju vieniem un tiem pašiem izejmateriāliem, kuru sastāvs ir homogēns un kuriem nav pievienotas jaunas izejvielas vai kuros to pašu izejvielu koncentrācija nepārsniedz ECB noteiktos ierobežojumus.

2. pants

Vispārīgie principi

1.   Ražotājs var veikt euro banknošu ražošanas darbību tikai tad, ja ECB tam šai darbībai piešķīrusi vides akreditāciju un veselības un drošības akreditāciju.

2.   ECB prasības vides akreditācijai un veselības un drošības akreditācijai ir obligātās prasības. Ražotāji var noteikt un ieviest stingrākus vides un/vai veselības un drošības standartus, bet ECB vērtē tikai to, vai ražotāji ievēro prasības, kas noteiktas šajā lēmumā.

3.   ECB Valde ir kompetenta lemt par ražotāju vides akreditāciju un veselības un drošības akreditāciju, ņemot vērā Banknošu komitejas viedokli un par saviem lēmumiem informējot ECB Padomi.

4.   Akreditēts ražotājs euro banknošu ražošanas darbību var veikt tikai ražotnēs, attiecībā uz kurām tam piešķirta: a) vides akreditācija un b) veselības un drošības akreditācija, neatkarīgi no tā, vai ražotājam saskaņā ar citiem ECB tiesību aktiem piešķirta kāda cita akreditācija.

5.   Visas izmaksas un saistītos zaudējumus, kas ražotājam radušies saistībā ar šā lēmuma piemērošanu, sedz ražotājs.

6.   ECB atsevišķā dokumentā sīkāk nosaka tehniskās prasības, kas ražotājiem jāievēro, lai saņemtu vides akreditāciju un veselības un drošības akreditāciju.

3. pants

Vides akreditācija

1.   Veicot akreditāciju, kas balstās uz ISO 14000 standartu attiecībā uz vides vadības sistēmām, ievēro II iedaļā izklāstīto procedūru. Ražotājs euro banknošu ražošanas darbību var veikt tikai tad, ja ECB tam šai darbībai piešķir vides akreditāciju.

2.   Vides akreditāciju euro banknošu ražošanas darbībai ražotājam var piešķirt, ja tas atbilst šādiem nosacījumiem:

a)

ražotājs atbilst ISO 14001 standartam konkrētajā ražotnē attiecībā uz konkrēto euro banknošu ražošanas darbību, un sertificēšanas iestāde par to izsniegusi sertifikātu;

b)

ja ražotājs ir spiestuve – tā ražotne atrodas dalībvalstī;

c)

ja ražotājs nav spiestuve – tā ražotne atrodas dalībvalstī vai Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalstī.

3.   ECB Valde, ņemot vērā Banknošu komitejas viedokli, atsevišķos gadījumos var piešķirt atbrīvojumu no 2. punkta b) un c) apakšpunktā noteiktās atrašanās vietas prasības. Par šādiem lēmumiem nekavējoties informē ECB Padomi. ECB Valde ievēro ECB Padomes lēmumus šajā jautājumā.

4.   Vides akreditāciju ražotājam piešķir uz trīs gadiem, ņemot vērā saskaņā ar 13. vai 14. pantu pieņemtos lēmumus.

5.   Vides akreditāciju saņēmušajam ražotājam jāsaņem ECB iepriekšēja rakstiska piekrišana euro banknošu vai euro banknošu izejmateriālu ražošanas nodošanai ārpakalpojuma sniegšanai citā ražotnē vai trešām personām, t. sk. ražotāja meitasuzņēmumiem vai saistītajiem uzņēmumiem.

4. pants

Veselības un drošības akreditācija

1.   Veicot akreditāciju, kas balstās uz OHSAS 18001 standartu attiecībā uz veselības un drošības vadības sistēmām, ievēro III iedaļā izklāstīto procedūru. Ražotājs euro banknošu ražošanas darbību var veikt tikai tad, ja ECB tam šai darbībai piešķir veselības un drošības akreditāciju.

2.   Veselības un drošības akreditāciju euro banknošu ražošanas darbībai ražotājam var piešķirt, ja tas atbilst šādiem nosacījumiem:

a)

ražotājs atbilst OHSAS 18001 standartam konkrētajā ražotnē attiecībā uz konkrēto euro banknošu ražošanas darbību, un sertificēšanas iestāde par to izsniegusi sertifikātu;

b)

ja ražotājs ir spiestuve – tā ražotne atrodas dalībvalstī;

c)

ja ražotājs nav spiestuve – tā ražotne atrodas dalībvalstī vai Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalstī.

3.   ECB Valde, ņemot vērā Banknošu komitejas viedokli, atsevišķos gadījumos var piešķirt atbrīvojumu no 2. punkta b) un c) apakšpunktā noteiktās atrašanās vietas prasības. Par šādiem lēmumiem nekavējoties informē ECB Padomi. ECB Valde ievēro ECB Padomes lēmumus šajā jautājumā.

4.   Veselības un drošības akreditāciju ražotājam piešķir uz trīs gadiem, ņemot vērā saskaņā ar 13. vai 14. pantu pieņemtos lēmumus.

5.   Veselības un drošības akreditāciju saņēmušajam ražotājam jāsaņem ECB iepriekšēja rakstiska piekrišana euro banknošu vai euro banknošu izejmateriālu ražošanas nodošanai ārpakalpojuma sniegšanai citā ražotnē vai trešām personām, t. sk. ražotāja meitasuzņēmumiem vai saistītajiem uzņēmumiem.

II IEDAĻA

VIDES AKREDITĀCIJAS PROCEDŪRA

5. pants

Procedūras uzsākšanas lūgums

1.   Ražotājs, kas vēlas veikt euro banknošu ražošanas darbību, rakstiski lūdz ECB uzsākt vides akreditācijas procedūru. Procedūras uzsākšanas lūgumā iekļauj:

a)

ražotnes un tās atrašanās vietas aprakstu;

b)

ISO 14001 sertifikāta kopiju attiecībā uz norādīto ražotni;

c)

sertificēšanas iestādes izsniegtu pēdējā gada pārskata kopsavilkumu angļu valodā;

d)

gada pārskatu angļu valodā, kurā, izmantojot ECB sniegto paraugu, aprakstīta ražotāja vides vadības iekšējās sistēmas darbība.

2.   ECB pārbauda, vai ražotājs procedūras uzsākšanas lūgumā sniedzis visu informāciju. Šā novērtējuma rezultātu ECB paziņo ražotājam 30 ECB darbdienu laikā no dienas, kad saņemts procedūras uzsākšanas lūgums. ECB šo termiņu var vienu reizi pagarināt, par to rakstiski informējot ražotāju. Laikā, kad ECB veic šo pārbaudi, tā var ražotājam lūgt papildu informāciju attiecībā uz 1. punktā minētajām prasībām. Ja ECB lūdz papildu informāciju, tā par pārbaudes rezultātu ražotāju informē 20 ECB darbdienu laikā no dienas, kad saņemta papildu informācija.

3.   ECB, par savu lēmumu un tā iemesliem ražotāju 2. punktā noteiktajos termiņos informējot rakstiski, procedūras uzsākšanas lūgumu noraida šādos gadījumos:

a)

ražotājs nav sniedzis 1. punktā prasīto informāciju;

b)

ražotājs nesniedz ECB saskaņā ar 2. punktu prasīto papildu informāciju saprātīgā termiņā, par ko puses savstarpēji vienojušās;

c)

ražotāja vides akreditācija ir tikusi atsaukta, un vēl nav beidzies lēmumā par atsaukšanu norādītais laiks, kurā aizliegts pieteikties atkārtoti;

d)

ražotnes atrašanās vieta neatbilst 3. panta 2. punkta b) vai c) apakšpunktā noteiktajām prasībām.

6. pants

Vides akreditācija

1.   Ja ECB saskaņā ar 5. panta 2. punktu pozitīvi novērtējusi procedūras uzsākšanas lūgumu, ražotājam piešķir vides akreditāciju.

2.   ECB lēmumā par vides akreditācijas piešķiršanu ražotājam skaidri norāda:

a)

ražotāja nosaukumu;

b)

ražotni, attiecībā uz kuru piešķirta vides akreditācija, un tās precīzu adresi;

c)

vides akreditācijas derīguma termiņu;

d)

jebkādus īpašus nosacījumus attiecībā uz b) un c) apakšpunktu.

3.   Vides akreditāciju ražotājam piešķir uz atjaunojamu trīs gadu termiņu. Ja vides akreditāciju saņēmušais ražotājs pirms esošās akreditācijas derīguma termiņa beigām atkārtoti piesakās uz vides akreditāciju, viņa vides akreditācija paliek spēkā, līdz ECB pieņem lēmumu saskaņā ar 1. punktu.

4.   Ja ECB noraida lūgumu piešķirt vides akreditāciju, ražotājs var ierosināt 15. pantā noteikto pārskatīšanas procedūru.

III IEDAĻA

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS AKREDITĀCIJAS PROCEDŪRA

7. pants

Procedūras uzsākšanas lūgums

1.   Ražotājs, kas vēlas veikt euro banknošu ražošanas darbību, rakstiski lūdz ECB uzsākt veselības un drošības akreditācijas procedūru. Procedūras uzsākšanas lūgumā iekļauj:

a)

ražotnes un tās atrašanās vietas aprakstu;

b)

OHSAS 18001 sertifikāta kopiju attiecībā uz norādīto ražotni;

c)

sertificēšanas iestādes izsniegtu pēdējā gada pārskata kopsavilkumu angļu valodā;

d)

gada pārskatu angļu valodā, kurā, izmantojot ECB sniegto paraugu, aprakstīta ražotāja veselības un drošības vadības iekšējās sistēmas darbība.

2.   ECB pārbauda, vai ražotājs procedūras uzsākšanas lūgumā sniedzis visu informāciju. Šā novērtējuma rezultātu ECB paziņo ražotājam 30 ECB darbdienu laikā no dienas, kad saņemts procedūras uzsākšanas lūgums. ECB šo termiņu var vienu reizi pagarināt, par to rakstiski informējot ražotāju. Laikā, kad ECB veic šo pārbaudi, tā var ražotājam lūgt papildu informāciju attiecībā uz 1. punktā minētajām prasībām. Ja ECB lūdz papildu informāciju, tā par pārbaudes rezultātu ražotāju informē 20 ECB darbdienu laikā no dienas, kad saņemta papildu informācija.

3.   ECB, par savu lēmumu un tā iemesliem ražotāju 2. punktā noteiktajos termiņos informējot rakstiski, procedūras uzsākšanas lūgumu noraida šādos gadījumos:

a)

ražotājs nav sniedzis 1. punktā prasīto informāciju;

b)

ražotājs nesniedz ECB saskaņā ar 2. punktu prasīto papildu informāciju saprātīgā termiņā, par ko puses savstarpēji vienojušās;

c)

ražotāja veselības un drošības akreditācija ir tikusi atsaukta, un vēl nav beidzies lēmumā par atsaukšanu norādītais laiks, kurā aizliegts pieteikties atkārtoti;

d)

ražotnes atrašanās vieta neatbilst 4. panta 2. punkta b) vai c) apakšpunktā noteiktajām prasībām.

8. pants

Veselības un drošības akreditācija

1.   Ja ECB saskaņā ar 7. panta 2. punktu pozitīvi novērtējusi procedūras uzsākšanas lūgumu, ražotājam piešķir veselības un drošības akreditāciju.

2.   ECB lēmumā par veselības un drošības akreditācijas piešķiršanu ražotājam skaidri norāda:

a)

ražotāja nosaukumu;

b)

ražotni, attiecībā uz kuru piešķirta veselības un drošības akreditācija, un tās precīzu adresi;

c)

veselības un drošības akreditācijas derīguma termiņu;

d)

jebkādus īpašus nosacījumus attiecībā uz b) un c) apakšpunktu.

3.   Veselības un drošības akreditāciju ražotājam piešķir uz atjaunojamu trīs gadu termiņu. Ja veselības un drošības akreditāciju saņēmušais ražotājs pirms esošās akreditācijas derīguma termiņa beigām atkārtoti piesakās uz veselības un drošības akreditāciju, viņa veselības un drošības akreditācija paliek spēkā, līdz ECB pieņem lēmumu saskaņā ar 1. punktu.

4.   Ja ECB noraida lūgumu piešķirt veselības un drošības akreditāciju, ražotājs var ierosināt 15. pantā noteikto pārskatīšanas procedūru.

IV IEDAĻA

TURPMĀKIE PIENĀKUMI

9. pants

Akreditēto ražotāju turpmākie pienākumi

1.   Akreditētais ražotājs nekavējoties rakstiski informē ECB par:

a)

likvidācijas vai sanācijas procedūru uzsākšanu attiecībā uz ražotāju vai jebkurām līdzvērtīgām procedūrām;

b)

likvidatora, tiesas izpildītāja, administratora vai līdzvērtīgas amatpersonas iecelšanu attiecībā uz ražotāju;

c)

nolūku slēgt līgumus ar apakšuzņēmējiem vai iesaistīt trešās personas euro banknošu ražošanas darbībās, attiecībā uz kurām ražotājam ir vides akreditācija un veselības un drošības akreditācija;

d)

jebkurām pārmaiņām, kas notiek pēc tam, kad saņemta vides akreditācija un veselības un drošības akreditācija, kas ietekmē vai var ietekmēt vides akreditācijas un veselības un drošības akreditācijas prasību izpildi;

e)

jebkurām izmaiņām kontrolē pār akreditēto ražotāju, kas varētu notikt pēc izmaiņām īpašnieku sastāvā vai citu iemeslu dēļ.

2.   Akreditētais ražotājs attiecībā uz ražotni ECB iesniedz:

a)

savu vides aizsardzības vadības un veselības un drošības vadības sistēmu sertifikātu kopijas – katru reizi, kad 3. panta 2. punkta a) apakšpunktā un 4. panta 2. punkta a) apakšpunktā minētais sertifikāts tiek atjaunots;

b)

katru kalendāra gadu četrus mēnešus pēc gada beigām – attiecīgo sertificēšanas iestāžu izsniegtus jaunāko vides un veselības un drošības ārējā audita pārskatu kopsavilkumus angļu valodā;

c)

katru kalendāra gadu četrus mēnešus pēc gada beigām – gada pārskatus angļu valodā, kuros, izmantojot 5. panta 1. punkta d) apakšpunktā un 7. panta 1. punkta d) apakšpunktā minētos paraugus, aprakstīti ražotāja vides un veselības un drošības vadības sistēmu darbības rezultāti;

d)

katru kalendāra gadu četrus mēnešus pēc gada beigām – vispārīgu informāciju un vides datus par gada patēriņu un emisiju, ko izraisa euro banknošu ražošanas darbības, kā noteikts ECB snigtajā ECB Vides aptaujā.

3.   Ja akreditētais ražotājs ir spiestuve, tas arī:

a)

veic 10. panta 1. punktā minētajā sarakstā noteikto ķīmisko vielu analīzi kādā no laboratorijām, kas norādītas 10. panta 2. punktā. Šīs analīzes veic gatavām euro banknotēm saskaņā ar citur noteiktajām standarta procedūrām vismaz vienu reizi attiecībā uz katru atsevišķu banknošu laidienu, ka arī papildus, ja akreditētais ražotājs uzskata, ka nepieciešams uzraudzīt atbilstību ķīmisko vielu pieļaujamajiem daudzumiem. Akreditētais ražotājs ziņo ECB par katra atsevišķā parauga analīzi, izmantojot ECB sniegto analīzes pārskata paraugu;

b)

katru kalendāra gadu četrus mēnešus pēc gada beigām sniedz pārskatu par to laboratoriju darba rezultātiem, kas veica a) apakšpunktā minētās analīzes, izmantojot ECB sniegto darba rezultātu pārskata paraugu;

c)

noslēdz piegādes līgumus ar euro banknošu izejmateriālu piegādātājiem, kuros iekļauts pienākums euro banknošu izejmateriālu piegādātājiem nodrošināt, ka jebkuras ķīmiskas vielas, kas ietilpst to ražotajos euro banknošu izejmateriālos, nepārsniedz 10. panta 1. punktā minētos pieļaujamos daudzumus, veicot analīzi gatavajās euro banknotēs saskaņā ar 3. punkta a) apakšpunktu. Lai izpildītu šo prasību, akreditētais ražotājs euro banknošu izejmateriālu piegādātājiem nodrošina visus attiecīgos dokumentus. Euro banknošu izejmateriālu piegādātāji savām analīzēm drīkst izmantot laboratorijas, kas noteiktas 10. panta 2. punktā minētajā sarakstā;

d)

nodrošina, ka jebkuram iespiedplašu izgatavošanas uzņēmumam, ar ko tas noslēdz ārpakalpojuma līgumu, ir derīgs ISO 14001 un OHSAS 18001 sertifikāts to attiecīgajām ražotnēm.

4.   Akreditētais ražotājs ievēro 2. panta 6. punktā minēto vides prasību un veselības un drošības prasību tehnisko datu konfidencialitāti.

10. pants

ECB turpmākie pienākumi

1.   ECB izveido analizējamo ķīmisko vielu un to pieļaujamo daudzumu sarakstu. Neierobežojot 19. pantu, šo pieļaujamo daudzumu pārsniegšana, t. sk. 9. panta 3. punkta c) apakšpunktā paredzētajos gadījumos, neietekmē ražotāja veselības un drošības akreditāciju.

2.   ECB uztur to laboratoriju sarakstu, kuras var izmantot, lai noteiktu 1. punktā minētajā sarakstā iekļauto ķīmisko vielu klātbūtni un koncentrāciju. Piemērojamās analīzes metodes nosaka atsevišķi.

3.   ECB informē akreditētos ražotājus par 1. un 2. punktā minēto sarakstu atjauninājumiem.

V IEDAĻA

NEATBILSTĪBAS SEKAS

11. pants

Neatbilstība

Ja akreditētais ražotājs nepilda 9. pantā noteiktos pienākumus vai ja informācija, ko tas sniedz ECB saskaņā ar 9. panta 2. punkta b), c) un d) apakšpunktu un 9. panta 3. punkta a) un b) apakšpunktu, ir nepilnīga, uzskata, ka ražotājs neatbilst vides akreditācijas vai veselības un drošības akreditācijas prasībām.

12. pants

Rakstisks aizrādījums

1.   Neatbilstības gadījumos, kas minēti 11. pantā, ECB akreditētajam ražotājam izsaka rakstisku aizrādījumu, kas paredz termiņu, kurā ražotājam neatbilstība jānovērš.

2.   Rakstiskajā aizrādījumā norāda, ka: a) ja neatbilstība netiks novērsta 1. punktā minētajā termiņā; vai b) ja 1. punktā minētajā termiņā tiks konstatēts otrs neatbilstības gadījums, ECB pieņems lēmumu saskaņā ar 13. pantu.

13. pants

Vides akreditācijas vai veselības un drošības akreditācijas apturēšana attiecībā uz jauniem pasūtījumiem

1.   Ja 12. panta 1. punktā minētajā termiņā neatbilstība nav novērsta vai ja konstatēts otrs neatbilstības gadījums, bet akreditētais ražotājs var pienācīgi pamatot, ka tas spēs novērst neatbilstību, ECB pieņem lēmumu, kas:

a)

apspriežoties ar akreditēto ražotāju, nosaka termiņu, kādā akreditētais ražotājs novērsīs neatbilstību;

b)

aptur akreditētā ražotāja akreditāciju attiecībā uz euro banknošu ražošanas darbību jaunu pasūtījumu pieņemšanu, t. sk. līdzdalību konkursos saistībā ar euro banknošu ražošanas darbību, līdz a) apakšpunktā minētā termiņa beigām vai, ja šā termiņa laikā neatbilstība novērsta, līdz brīdim, kad neatbilstība novērsta.

2.   Ja akreditētais ražotājs tomēr neiesniedz 1. punktā minēto pienācīgo pamatojumu tam, ka tas spēs novērst neatbilstību, ECB pieņem lēmumu saskaņā ar 14. pantu.

14. pants

Vides akreditācijas vai veselības un drošības akreditācijas atsaukšana

1.   ECB atsauc akreditēta ražotāja vides akreditāciju vai veselības un drošības akreditāciju: a) ja akreditētais ražotājs nespēj novērst neatbilstību termiņā, kas minēts 13. panta 1. punkta a) apakšpunktā; vai b) saskaņā ar 13. panta 2. punktu.

2.   Lēmumā par akreditācijas atsaukšanu ECB norāda dienu, no kuras akreditētais ražotājs var atkal pieteikties akreditācijai.

15. pants

Pārskatīšanas procedūra

1.   Ja ECB pieņēmusi lēmumu:

a)

noraidīt lūgumu uzsākt vides akreditācijas vai veselības un drošības akreditācijas procedūru;

b)

atteikusi piešķirt vides akreditāciju vai veselības un drošības akreditāciju;

c)

saskaņā ar 12.–14. pantu,

ražotājs vai akreditētais ražotājs 30 ECB darbdienu laikā pēc šāda lēmuma paziņošanas drīkst ECB Padomei iesniegt rakstisku lūgumu šo lēmumu pārskatīt. Ražotājs vai akreditētais ražotājs lūgumu pamato un iekļauj visus paskaidrojošos dokumentus.

2.   Ja ražotājs vai akreditētais ražotājs to nepārprotami lūdzis un pamatojis, ECB Padome var apturēt pārskatāmā lēmuma piemērošanu.

3.   ECB Padome attiecīgo lēmumu pārskata un pamatotu savu lēmumu ražotājam vai akreditētajam ražotājam rakstiski paziņo divu mēnešu laikā no lūguma saņemšanas dienas.

4.   Šā panta 1.–3. punkta piemērošana neierobežo tiesības, kas izriet no Līguma 263. un 265. panta.

VI IEDAĻA

VIDES PRASĪBU IZPILDE

16. pants

Informācija par akreditētā ražotāja vides prasību izpildi

Lai labāk novērtētu to, kā akreditētais ražotājs pilda vides prasības, ECB var lūgt akreditētajiem ražotājiem konkrētu informāciju vai precizējumus attiecībā uz datiem, kas sniegti 9. panta 2. punkta d) apakšpunktā minētajā ECB Vides aptaujā. Vajadzības gadījumā ECB var pieprasīt tikšanos ar akreditēto ražotāju ECB telpās. ECB ar akreditētā ražotāja atļauju un atbilstoši visām attiecībā uz akreditēto ražotāju spēkā esošajām drošības prasībām var arī nolemt veikt apmeklējumu klātienē. Arī akreditētais ražotājs var uzaicināt ECB apmeklēt to klātienē, lai precizētu ECB Vides aptaujā sniegtos datus.

VII IEDAĻA

NOBEIGUMA NOTEIKUMI

17. pants

ECB akreditācijas reģistrs

1.   ECB uztur vides akreditācijas un veselības un drošības akreditācijas reģistru, kurā:

a)

uzskaita ražotājus, kam piešķirta vides akreditācija un veselības un drošības akreditācija, un attiecīgās ražotnes;

b)

attiecībā uz katru ražotni norāda euro banknošu ražošanas darbību, kam piešķirta vides akreditācija un veselības un drošības akreditācija;

c)

reģistrē vides akreditācijas un veselības un drošības akreditācijas derīguma termiņu beigas.

2.   Ja ECB pieņem lēmumu saskaņā ar 13. pantu, tā reģistrē darbības apturēšanas ilgumu.

3.   Ja ECB pieņem lēmumu saskaņā ar 14. pantu, tā svītro ražotāja nosaukumu reģistrā.

4.   ECB reģistrā iekļauto akreditēto ražotāju sarakstu un tā atjauninājumus dara pieejamus NCB un akreditētajiem ražotājiem.

18. pants

Gada pārskats

1.   ECB, balstoties uz akreditēto ražotāju sniegto informāciju, sastāda gada pārskatu par euro banknošu ražošanas darbības ietekmi uz vidi un tās ietekmi uz veselību un drošību.

2.   ECB dara sabiedrībai zināmu informāciju par euro banknošu ražošanas darbības vispārējo ietekmi uz vidi un uz veselību un drošību saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2006. gada 6. septembra Regulu (EK) Nr. 1367/2006 par to, kā Kopienas iestādēm un struktūrām piemērot Orhūsas Konvenciju par pieeju informācijai, sabiedrības dalību lēmumu pieņemšanā un iespēju griezties tiesu iestādēs saistībā ar vides jautājumiem (2).

19. pants

Pārejas noteikums

Sākot ar euro banknošu 2016. gada laidienu, NCB neapstiprina iespiestās euro banknotes, kurās ķīmiskās vielas pārsniedz 10. panta 1. punktā minētos pieļaujamos daudzumus

20. pants

Stāšanās spēkā

Šis lēmums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

To piemēro, sākot ar euro banknošu 2013. gada laidienu.

Frankfurtē pie Mainas, 2011. gada 21. jūnijā

ECB prezidents

Jean-Claude TRICHET


(1)  Pieejama http://osha.europa.eu.

(2)  OV L 264, 25.9.2006., 13. lpp.


Top