EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52010AB0082

2010 m. lapkričio 19 d. Europos centrinio banko nuomonė dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1060/2009 dėl kredito reitingų agentūrų (CON/2010/82)

OJ C 337, 14.12.2010, p. 1–9 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

14.12.2010   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 337/1


EUROPOS CENTRINIO BANKO NUOMONĖ

2010 m. lapkričio 19 d.

dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1060/2009 dėl kredito reitingų agentūrų

(CON/2010/82)

2010/C 337/01

Įžanga ir teisinis pagrindas

2010 m. liepos 26 d. Europos centrinis bankas (ECB) gavo Europos Sąjungos Tarybos prašymą pateikti nuomonę dėl pasiūlymo dėl reglamento, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1060/2009 dėl kredito reitingų agentūrų (1) (toliau – pasiūlytas reglamentas).

ECB kompetencija teikti nuomonę grindžiama Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 127 straipsnio 4 dalimi ir 282 straipsnio 5 dalimi, nes pasiūlytame reglamente yra nuostatų, darančių įtaką Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) prisidėjimui prie sklandaus politikos, susijusios su finansų sistemos stabilumu, vykdymo, kaip nurodoma Sutarties 127 straipsnio 5 dalyje. Vadovaudamasi Europos centrinio banko darbo reglamento 17 straipsnio 5 dalies pirmuoju sakiniu, Valdančioji taryba priėmė šią nuomonę.

Bendros pastabos

1.

ECB iš esmės pritaria pasiūlytu reglamentu nustatomoms priemonėms, kuriomis siekiama stiprinti kredito reitingų agentūrų (KRA) reguliavimo sistemą, ypač: a) suteikti Europos vertybinių popierių rinkos institucijai (EVPRI) išsamias galias, kiek tai susiję su KRA registracija ir priežiūra, ir b) padidinti skaidrumą ir konkurenciją struktūrinių finansinių priemonių reitingų rinkoje. ECB palankiai vertina tai, kad Reglamente (EB) Nr. 1060/2009 (2) atsižvelgta į daugelį pastabų, anksčiau pateiktų: a) Eurosistemos indėlyje į viešąją konsultaciją dėl Komisijos direktyvos (reglamento) dėl kredito reitingų agentūrų projekto (3) ir b) ECB 2009 m. balandžio 21 d. nuomonėje CON/2009/38 dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl kredito reitingų agentūrų (4).

2.

Kaip pažymėta Eurosistemos 2008 m. indėlyje (5), siekiant užtikrinti koordinavimą ir vienodas sąlygas, pirmenybė teiktina vieno subjekto atliekamai KRA priežiūrai, o ne išsklaidytai priežiūrai. Šiuo požiūriu ECB pritaria tam, kad EVPRI suteikiama nemažai funkcijų, susijusių su KRA registracija ir priežiūra. ECB supranta, kad reguliavimo sistemoje bus išsaugota nacionalinių priežiūros institucijų teisė pripažinti KRA kaip išorinio kredito rizikos vertinimo įstaigas pagal 2006 m. birželio 14 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2006/48/EB dėl kredito įstaigų veiklos pradėjimo ir vykdymo (nauja redakcija) (6) 81–83 straipsnius.

3.

Atsižvelgdamas į toliau pateikiamas pastabas, ECB iš esmės pritaria nuostatoms dėl skaidrumo, išdėstytoms Reglamento (EB) Nr. 1060/2009 (7) pasiūlytuose naujuosiuose 8a ir 8b straipsniuose, kurios reikalauja, kad struktūrizuotų finansinių priemonių emitentai suteiktų kai kurioms kitoms KRA galimybę susipažinti su informacija, kurią jie teikia jų paskirtai KRA. Nustatant tokius informacijos atskleidimo reikalavimus siekiama pagerinti struktūrizuotų finansinių priemonių reitingavimo proceso kokybę ir padidinti jo skaidrumą; tai taip pat gali prisidėti prie KRA konkurencijos didinimo. Be to, naujieji reikalavimai yra šiek tiek panašūs į JAV Vertybinių popierių ir biržos komisijos (Securities and Exchange Commission, SEC) nuo 2010 m. birželio mėnesio taikomas taisykles (8). ES ir JAV reguliavimo sistemų konvergencija, kai ji įmanoma, yra svarbus aspektas užtikrinant vienodas sąlygas.

Tačiau ECB norėtų atkreipti dėmesį į kai kuriuos potencialiai susirūpinimą keliančius aspektus, susijusius su naujųjų informacijos atskleidimo reikalavimų įgyvendinimu. Pirma, pagal pasiūlytas nuostatas tikėtina, kad KRA, konkrečiu atveju paskirta nustatyti kredito reitingą, patirs didesnę kitų tinkamų KRA (nepaskirtų KRA) konkurenciją. Konkrečiai kalbant, nepaskirtoms KRA gali būti lengviau nustatyti neužsakytus kredito reitingus, nes joms bus suteikta galimybė susipažinti su informacija, kurią emitentas pateikė paskirtajai KRA. Tačiau nepaskirtoms KRA patekti į rinką gali būti didelių kliūčių, susijusių su: a) teisės aktuose nustatytais tinkamumo susipažinti su emitento informacija kriterijais ir b) neformaliomis paskirtosios KRA žiniomis, kurias ji turi dėl ilgai trunkančių santykių su emitentu. Iš tiesų SEC patirtis įvedus skaidrumo taisykles kol kas nėra neginčijamai patvirtinusi, kad tokios taisyklės daro esminį poveikį KRA praktikai, būtent – padidina neužsakytų kredito reitingų skaičių. Antra, galimybė gauti daugiau nei vieną kredito reitingą leistų emitentams pasirinkti palankiausiąjį reitingą (vadinamasis „rating shopping“), o tai galėtų sukelti KRA konkurenciją siekiant suteikti patraukliausius reitingus. Tai galėtų neigiamai paveikti nustatomų reitingų kokybę. Trečia, taip pat reikės išnagrinėti paties emitento situaciją, atsižvelgiant į tokius elementus kaip: a) naštą, susijusią su galimybės susipažinti su informacija suteikimu nepaskirtoms KRA, ir b) apsaugą nuo potencialaus netinkamo nepaskirtos KRA gautos informacijos naudojimo.

ECB supranta, kad nuostatos dėl skaidrumo, išdėstytos pasiūlytuose naujuosiuose 8a ir 8b straipsniuose, pasiūlyto reglamento rengimo procese sulaukė didelio pritarimo (9). Todėl ECB siūlo tik nedidelius dalinius pakeitimus (10). Kartu ECB rekomenduoja, kad EVPRI įdėmiai stebėtų pokyčius šiose srityse, susijusius su pasiūlyto reglamento įgyvendinimu, kad, atsižvelgdama į sukauptą patirtį, Komisija galėtų pasiūlyti reikiamus patikslinimus (11).

4.

Be to, ECB tikisi, kad Komisija, remdamasi patirtimi, įgyta įvedus pasiūlytojo reglamento taisykles, imsis rengti nuostatas dėl didesnio skaidrumo nustatant kredito reitingus. Norint pasiekti pageidaujamą poveikį, nuostatomis dėl skaidrumo turėtų būti užtikrinta pusiausvyra tarp emitentų, teikiančių KRA neskelbtiną informaciją, verslo interesų, ir centrinių bankų, priežiūros institucijų ir kitų suinteresuotų asmenų poreikio turėti platesnę galimybę susipažinti su informacija, leidžiančia nepriklausomai įvertinti KRA veiklą. Visi šie elementai yra itin reikšmingi pakeitimo vertybiniais popieriais rinkoje. Šiuo aspektu Eurosistema siekia turėti galimybę – kuri turėtų būti numatyta jos įkaito vertinimo sistemoje – susipažinti su informacija apie kiekvieną paskolą, nes tai leistų nuolat vertinti vertybiniais popieriais pakeistų priemonių riziką.

Konkrečios pastabos

Didesnis reitingavimo proceso skaidrumas

5.

Pasiūlytu reglamentu reikalaujama, kad kiekviena paskirta KRA savo konkurentams pateiktų jos tuo metu reitinguojamų struktūrizuotų finansinių priemonių sąrašą ir nuorodą į svetainę, kurioje emitentas saugo informaciją, naudojamą rengiant kredito reitingus. Nepaskirtos KRA gali gauti galimybę susipažinti su šia informacija, jei: a) prašymo metu jos turi įdiegusios sistemas ir organizacinę struktūrą tokios informacijos konfidencialumui užtikrinti ir b) po to, kai jos susipažino su šia informacija, jos kasmet nustato reitingus bent 10 % struktūrizuotų finansinių priemonių, dėl kurių jos prašė informacijos (12). ECB rekomenduoja, kad pasiūlytas reglamentas aiškiau apibrėžtų, pirma, EVPRI naudojamą atitikties šiems kriterijams tikrinimo metodą, antra, skaičiavimo metodą, taikomą tikrinant atitiktį antrajam kriterijui (13), ir, trečia, situacijas, kai antrojo kriterijaus nevykdymas galėtų lemti sankcijų taikymą (14).

6.

Be to, ECB teikia tokias rekomendacijas 3 dalyje nurodytiems klausimams spręsti.

Pirma, turėtų būti reikalaujama, kad KRA kas šešis mėnesius teiktų EVPRI duomenis apie savo per konkretų laikotarpį nustatytų kredito reitingų skaičių, suskirstytus taip, kad parodytų: a) reitinguojamo subjekto ar susijusios trečiosios šalies užsakytus kredito reitingus ir b) neužsakytus kredito reitingus kartu su duomenimis, rodančiais, kiek tokių neužsakytų reitingų buvo didesni, lygūs arba žemesni nei atitinkami kredito reitingai, nustatyti atitinkamos paskirtos KRA. Tokie duomenys turėtų būti įtraukiami į informaciją, kurią KRA periodiškai teikia EVPRI (15).

Antra, EVPRI turėtų būti suteikti įgaliojimai stebėti pasiūlytų naujųjų 8a ir 8b straipsnių įgyvendinimą siekiant nustatyti: a) šių nuostatų poveikį nustatytų kredito reitingų, įskaitant neužsakytus kredito reitingus, kiekiui ir kokybei, b) galimą poreikį iš dalies keisti nepaskirtų KRA tinkamumo kriterijus, siekiant išvengti pernelyg didelių kliūčių patekimui į rinką, c) emitentams tenkančią naštą ir d) galimą poreikį apsaugoti emitentus nuo nepaskirtoms KRA jų pateiktos informacijos netinkamo naudojimo. EVPRI ataskaita turėtų būti pagrindas Komisijai atlikti pasiūlytų 8a ir 8b straipsnių peržiūrą nustatytu laiku po jų įsigaliojimo.

Informacijos teikimas EVPRI ir Eurosistemai

7.

ECB pažymi, kad iš KRA bus reikalaujama EVPRI įsteigtai centrinei duomenų saugyklai pateikti duomenis apie ankstesnius savo veiklos rezultatus (16). ECB rekomenduoja, kad šie duomenys būtų palyginamo formato ir atitiktų Sąjungos statistikos sistemą. Kiek įmanoma, struktūrizuojant ir saugant duomenis turėtų būti naudojami bendri identifikatoriai ir standartai (pvz., naudojant standartizuotą referencinę informaciją, pvz., ISIN kodai).

8.

Be to, kaip pažymėta Eurosistemos 2008 m. indėlyje, naujoji KRA reguliavimo sistema turėtų numatyti priežiūros institucijų ir Eurosistemos tinkamo lygmens bendradarbiavimą. Kredito reitingų sritis, kuri yra susijusi su Eurosistemos vaidmeniu finansinio stabilumo srityje, Eurosistemai yra labai svarbi. Be to, Eurosistemos mastu jau yra sukurta KRA priežiūros pinigų politikos operacijų srityje sistema (17). Todėl ECB palankiai vertina nuostatas dėl keitimosi informacija, išdėstytas Reglamento (EB) Nr. 1060/2009 pasiūlytame naujajame 27 straipsnyje. Vis dėlto ECB rekomenduoja, kad ši nuostata aiškiai užtikrintų ECBS ir ECB, taip pat nurodytų valstybių narių institucijų galimybę susipažinti su informacija, kuri yra svarbi teisės aktuose nustatytiems jų uždaviniams vykdyti.

Redagavimo pasiūlymai

Kai ECB rekomenduoja iš dalies keisti pasiūlytą reglamentą, konkretus redagavimo pasiūlymas kartu su aiškinamuoju tekstu yra pateikiamas priede.

Priimta Frankfurte prie Maino 2010 m. lapkričio 19 d.

ECB pirmininkas

Jean-Claude TRICHET


(1)  COM(2010) 289 galutinis.

(2)  OL L 302, 2009 11 17, p. 1.

(3)  2008 m. rugsėjis (toliau – Eurosistemos 2008 m. indėlis); jį galima rasti ECB svetainėje: http://www.ecb.europa.eu

(4)  OL C 115, 2009 5 20, p. 1.

(5)  P. 4.

(6)  OL L 177, 2006 6 30, p. 1.

(7)  Žr. pasiūlyto reglamento 1 straipsnio 4 dalį.

(8)  Žr. 1934 m. Vertybinių popierių biržos akto 240 dalies 17g-5 taisyklės dalinį pakeitimą, SEC pranešimas Nr. 34-61050 (2009 m. lapkričio 23 d.), Federalinis registras, 74 tomas, Nr. 232, p. 63832 (2009 m. gruodžio 4 d.) (toliau – pakeistoji SEC 240.17g-5 taisyklė); galima rasti SEC svetainėje adresu: http://www.sec.gov Pakeistoji SEC 240.17g-5 taisyklė nuo 2010 m. birželio 2 d. taikoma JAV emitentams ir nuo 2010 m. gruodžio 2 d. bus taikoma ne JAV emitentams, skiriantiems buveinę JAV turinčią KRA; taip pat žr. SEC „2010 m. gegužės 19 d. įsakymą, kuriuo nacionaliniu mastu pripažintos statistinės reitingų organizacijos laikinai sąlyginai atleidžiamos nuo 1934 m. Vertybinių popierių biržos akto 17g-5 taisyklės reikalavimų, ir prašymą pateikti komentarą“ (Pranešimas Nr. 34-62120, kurį galima rasti SEC svetainėje).

(9)  Plg. dabartinę pasiūlyto reglamento redakciją su Pirmininkaujančios valstybės narės 2010 m. spalio 7 d. kompromisiniu pasiūlymu 2010/0160 (COD), p. 17.

(10)  Daugiau pastabų žr. 5 punkte.

(11)  Daugiau pastabų žr. 6 punkte.

(12)  Žr. Reglamento (EB) Nr. 1060/2009 pasiūlytą naująją 8a straipsnio 2 dalį.

(13)  Plg. dabartinę projekto redakciją su pakeistosios SEC 240.17g-5 taisyklės (a)(3)(iii)(B)(1) skirsniu.

(14)  Žr. Reglamento (EB) Nr. 1060/2009 pasiūlytas naująsias 24 straipsnio 1 dalį ir 36a straipsnio 1 dalį kartu su Reglamento (EB) Nr. 1060/2009 pasiūlytuoju III priedo I skirsnio w punktu.

(15)  Žr. Reglamento (EB) Nr. 1060/2009 pasiūlytą naująją 11 straipsnio 3 dalį kartu su Reglamento (EB) Nr. 1060/2009 I priedo E skirsnio II dalimi.

(16)  Žr. Reglamento (EB) Nr. 1060/2009 pasiūlytą naująją 11 straipsnio 2 dalį.

(17)  Žr. Eurosistemos 2008 m. indėlį, p. 5, ir 2000 m. rugpjūčio 31 d. Gairių ECB/2000/7 dėl Eurosistemos pinigų politikos priemonių ir procedūrų I priedo 6.3 skirsnį („Eurosistemos kredito rizikos vertinimo sistema“), OL L 310, 2000 12 11, p. 1.


PRIEDAS

Redagavimo pasiūlymai

Komisijos siūlomas tekstas

ECB siūlomi daliniai pakeitimai (1)

1 pakeitimas

Trečia nurodomoji dalis (nauja)

Teksto nėra.

atsižvelgdami į Europos centrinio banko nuomonę,“

Pagrindimas

Kadangi dėl pasiūlyto reglamento pagal Sutarties 127 straipsnio 4 dalį ir 282 straipsnio 5 dalį turi būti konsultuojamasi su ECB, į pasiūlytą reglamentą turėtų būti įterpta atitinkama nurodomoji dalis, kaip nustatyta Sutarties 296 straipsnio antroje dalyje, pagal kurią teisės aktuose nurodomos, inter alia, nuomonės, kurių reikalaujama pagal Sutartis.

2 pakeitimas

5 konstatuojamoji dalis, naujos 11a ir 16a konstatuojamosios dalys

„5)

Siekiant stiprinti kredito reitingų agentūrų konkurenciją, padėti išvengti interesų konfliktų, kurie gali kilti taikant modelį „emitentas moka“ ir kurie ypač tikėtini reitinguojant struktūrizuotas finansines priemones, taip pat siekiant didinti skaidrumą ir struktūrizuotų finansinių priemonių reitingų kokybę, registruotos arba sertifikuotos kredito reitingų agentūros turėtų turėti teisę gauti struktūrizuotų finansinių priemonių, kurių reitingus nustato jų konkurentai, sąrašą. Informaciją dėl šio reitingavimo turėtų pateikti emitentas arba susijusi trečioji šalis, kad būtų galima pateikti konkurencingus neužsakytus struktūrizuotų finansinių priemonių reitingus. Teikiant tokius neužsakytus reitingus turėtų būti skatinama naudotis daugiau negu vienu kiekvienos struktūrizuotos finansinės priemonės reitingu. Prisijungimo prie interneto svetainių galimybė turėtų būti suteikta tik tuomet, jei kredito reitingų agentūra gali užtikrinti prašomos informacijos konfidencialumą.“

„5)

Struktūrizuotų finansinių priemonių reitingavimą gali ypač paveikti interesų konfliktai, susiję su modeliu„emitentas moka“,. Siekiant tai išspręsti, kredito reitingų agentūrų konkurencija turėtų būti stiprinama sukuriant paskatas naudoti daugiau nei vieną kredito reitingą ir taip didinti skaidrumą ir reitingavimo proceso kokybę. Todėl registruotos arba sertifikuotos kredito reitingų agentūros turėtų turėti teisę gauti struktūrizuotų finansinių priemonių, kurių reitingus nustato jų konkurentai, sąrašą. Informaciją dėl šio reitingavimo turėtų pateikti emitentas arba susijusi trečioji šalis, kad būtų galima pateikti konkurencingus neužsakytus struktūrizuotų finansinių priemonių reitingus. Prisijungimo prie interneto svetainių galimybė turėtų būti suteikta tik tuomet, jei kredito reitingų agentūra gali užtikrinti prašomos informacijos konfidencialumą. EVPRI turėtų būti suteikti įgaliojimai stebėti tokių nuostatų dėl skaidrumo įgyvendinimą ir parengti ataskaitą, kurioje būtų išnagrinėtas jų praktinis poveikis kredito reitingų nustatymo praktikai ir patikslinimų poreikis.

11a)

Kad EVPRI galėtų atlikti veiksmingą priežiūrą, kredito reitingų agentūros turėtų pateikti EVPRI įsteigtai centrinei duomenų saugyklai informaciją apie ankstesnius savo veiklos rezultatus. Ji turėtų būti teikiama su Sąjungos statistikos sistema suderintu formatu, kuris palengvina skirtingų kredito reitingų agentūrų pateiktų ankstesnių duomenų tiesioginį palyginimą. Be to, siekiant užtikrinti, kad neužsakyti kredito reitingai būtų nustatomi tinkamai, kredito reitingų agentūroms periodiškai teikiant informaciją EVPRI turėtų būti teikiama ir konkreti informacija, susijusi su tokių reitingų nustatymu.

16a)

Kompetentingos priežiūros institucijos, valstybių narių centriniai bankai, Europos centrinių bankų sistema ir Europos centrinis bankas, veikdami kaip pinigų politiką įgyvendinančios institucijos, Europos sisteminės rizikos valdyba ir, jei tinkama, kitos valstybių narių institucijos, atsakingos už mokėjimų ir atsiskaitymų sistemų priežiūrą, turėtų turėti galimybę susipažinti su jų uždaviniams vykdyti svarbia informacija, kurią EVPRI surinko iš kredito reitingų agentūrų.

Pagrindimas

Žr. nuomonės 5–8 punktus. Šie pakeitimai yra susiję su 3–7 pakeitimais.

3 pakeitimas

Pasiūlyto reglamento 1 straipsnio 4 dalis

„4.   Įterpiami šie 8a ir 8b straipsniai:

8a straipsnis

Informacija apie struktūrizuotas finansines priemones

2.

Jei su 1 dalyje nurodyta informacija susipažinti prašo kitos pagal šį reglamentą registruotos arba sertifikuotos kredito reitingų agentūros, joms tokia galimybė suteikiama nedelsiant, jeigu jos atitinka šias sąlygas:

a)

jos turi įdiegusios sistemas ir organizacinę struktūrą šios informacijos konfidencialumui užtikrinti;

b)

jos kasmet nustato mažiausiai 10 % struktūrizuotų finansinių priemonių, dėl kurių jos prašė suteikti galimybę gauti 1 dalyje nurodytą informaciją, reitingus.

…“ “

„4.   Įterpiami šie 8a, 8b ir 8c straipsniai:

8a straipsnis

Informacija apie struktūrizuotas finansines priemones

2.

Jei su 1 dalyje nurodyta informacija susipažinti prašo kitos pagal šį reglamentą registruotos arba sertifikuotos kredito reitingų agentūros, joms tokia galimybė suteikiama nedelsiant, jeigu joms buvo suteiktas 2b dalyje nurodytas leidimas. :

2a.

Kredito reitingų agentūra, kuri, vadovaudamasi 2 dalimi, per vienerius kalendorinius metus susipažįsta su 1 dalyje nurodyta informacija apie daugiau kaip 10 struktūrizuotų finansinių priemonių, tais pačiais kalendoriniais metais nustato kredito reitingus mažiausiai 10 % struktūrizuotų finansinių priemonių, dėl kurių ji susipažino su ta informacija.

2b.

EVPRI kasmet tikrina, ar pagal šį reglamentą registruotos arba sertifikuotos kredito reitingų agentūros atitinka šias sąlygas:

a)

jos turi įdiegusios sistemas ir organizacines struktūras 1 dalyje nurodytos informacijos konfidencialumui užtikrinti ir

b)

praėjusiais kalendoriniais metais jos įvykdė 2a dalyje nurodytą pareigą.

Jeigu tikrinimo rezultatas teigiamas, EVPRI išduoda 12 mėnesių galiojantį leidimą, suteikiantį galimybę susipažinti su 1 dalyje nurodyta informacija.

8c straipsnis

Peržiūra

1.

Iki 2012 m. balandžio 1 d. EVPRI parengia ataskaitą, kurioje nagrinėjama įgyta 8a ir 8b straipsnių taikymo patirtis. Ataskaitoje pirmiausia nagrinėjami šie klausimai: a) tų straipsnių poveikis nustatytų kredito reitingų, įskaitant neužsakytus kredito reitingus, kiekiui ir kokybei; b) poreikis iš dalies keisti 8a straipsnio 2 dalyje nustatytas tinkamumo sąlygas, siekiant išvengti pernelyg didelių kliūčių patekimui į rinką; c) 8a straipsnio 1 dalimi emitentams nustatyta našta ir d) poreikis apsaugoti emitentus nuo kredito reitingų agentūrai, išskyrus jų pačių paskirtą kredito reitingų agentūrą, pateiktos informacijos netinkamo naudojimo.

2.

EVPRI pateikus 1 dalyje nurodytą ataskaitą, Komisija prireikus pateikia pasiūlymus iš dalies keisti 8a ir 8b straipsnius.“ “

Pagrindimas

Žr. nuomonės 5–6 punktus.

4 pakeitimas

Pasiūlyto reglamento 1 straipsnio 7 dalis

„7.   11 straipsnio 2 ir 3 dalys pakeičiamos taip:

„2.   Kredito reitingų agentūra pateikia EVPRI įsteigtai centrinei duomenų saugyklai informaciją apie ankstesnius savo veiklos rezultatus, įskaitant reitingų kitimo dažnumą, ir informaciją apie anksčiau suteiktus kredito reitingus ir jų pokyčius. Kredito reitingų agentūra informaciją šiai saugyklai teikia standartine forma, kaip nurodo EVPRI. EVPRI viešai paskelbia šią informaciją ir kasmet skelbia informacijos apie pagrindinius pastebėtus pokyčius santrauką.

….“ “

„7.   11 straipsnio 2 ir 3 dalys pakeičiamos taip:

„2.   Kredito reitingų agentūra pateikia EVPRI įsteigtai centrinei duomenų saugyklai informaciją apie ankstesnius savo veiklos rezultatus, įskaitant reitingų kitimo dažnumą, ir informaciją apie anksčiau suteiktus kredito reitingus ir jų pokyčius. Kredito reitingų agentūra informaciją šiai saugyklai teikia EVPRI nustatyta standartine forma, kuri yra suderinta su Sąjungos statistikos sistema ir kuri dėl naudojamų bendrų identifikatorių ir standartų palengvina skirtingų kredito reitingų agentūrų pateiktų ankstesnių duomenų tiesioginį palyginimą. EVPRI viešai paskelbia šią informaciją ir kasmet skelbia informacijos apie pagrindinius pastebėtus pokyčius santrauką.

….“ “

Pagrindimas

Žr. nuomonės 7 punktą.

5 pakeitimas

Pasiūlyto reglamento 1 straipsnio 17 dalis

„17.   26 ir 27 straipsniai pakeičiami taip:

„…

27 straipsnis

Keitimasis informacija

2)

EVPRI gali perduoti kompetentingoms institucijoms, atsakingoms už 4 straipsnio 1 dalyje nurodytų įmonių priežiūrą, centriniams bankams, Europos centrinių bankų sistemai ir Europos centriniam bankui (atsižvelgdamos į jų, kaip pinigų politiką įgyvendinančių institucijų, funkcijas), Europos sisteminės rizikos valdybai ir tam tikrais atvejais kitoms valdžios institucijoms, atsakingoms už mokėjimo ir atsiskaitymo sistemų priežiūrą, jų užduotims vykdyti skirtą konfidencialią informaciją. Be to, šioms institucijoms ar įstaigoms neužkertamas kelias perduoti EVPRI informaciją, kurios jai gali prireikti vykdant savo pareigas pagal šį reglamentą.“ “

„17.   26 ir 27 straipsniai pakeičiami taip:

„…

27 straipsnis

Keitimasis informacija

2)

EVPRI perduoda kompetentingoms institucijoms, atsakingoms už 4 straipsnio 1 dalyje nurodytų įmonių priežiūrą, valstybių narių centriniams bankams, Europos centrinių bankų sistemai ir Europos centriniam bankui (atsižvelgdamos į jų, kaip pinigų politiką įgyvendinančių institucijų, funkcijas), Europos sisteminės rizikos valdybai ir tam tikrais atvejais kitoms valstybių narių institucijoms, atsakingoms už mokėjimo ir atsiskaitymo sistemų priežiūrą, jų užduotims vykdyti skirtą konfidencialią informaciją. Be to, šioms institucijoms ar įstaigoms neužkertamas kelias perduoti EVPRI informaciją, kurios jai gali prireikti vykdant savo pareigas pagal šį reglamentą.“ “

Pagrindimas

Žr. nuomonės 8 punktą.

6 pakeitimas

Pasiūlyto reglamento I priedo 3 punktas (naujas)

Teksto nėra.

„3.

E skirsnio II dalies 1 punktas pakeičiamas taip:

„1.

kas šešis mėnesius:

a)

duomenis apie savo reitingų kategorijų ankstesnius įsipareigojimų nevykdymo rodiklius, atskirdami pagrindines emitentų geografines sritis, ir apie tai, ar šių kategorijų įsipareigojimų nevykdymo rodikliai pasikeitė bėgant laikui, ir

b)

duomenis apie kredito reitingų, kuriuos ji nustatė per konkretų ataskaitinį laikotarpį, skaičių, suskirstytą taip, kad parodytų: i) reitinguojamo subjekto ar susijusios trečiosios šalies prašymu nustatytus kredito reitingus ir ii) neužsakytus kredito reitingus kartu su duomenimis, rodančiais, kiek tokių neužsakytų reitingų buvo didesni, lygūs arba žemesni nei atitinkami kredito reitingai, nustatyti reitinguojamo subjekto arba susijusios trečiosios šalies paskirtos kredito reitingų agentūros.“

…“

Pagrindimas

Žr. nuomonės 6 punktą.

7 pakeitimas

Pasiūlyto reglamento II priedas

„Reglamentas (EB) Nr. 1060/2009 papildomas šiuo III priedu:

SANKCIJOS

Pažeidimai

I.   Pažeidimai, susiję su interesų konfliktais, organizaciniais ir veiklos reikalavimais

w)

Kredito reitingų agentūra pažeidžia 8a straipsnio 2 dalies b punktą, jei kasmet nepateikia mažiausiai 10 % struktūrizuotų finansinių priemonių, dėl kurių ji prašė sudaryti galimybę naudotis emitento arba susijusios trečiosios šalies interneto svetainėje pateikta informacija, reitingų.

…“ “

„Reglamentas (EB) Nr. 1060/2009 papildomas šiuo III priedu:

SANKCIJOS

Pažeidimai

I.   Pažeidimai, susiję su interesų konfliktais, organizaciniais ir veiklos reikalavimais

w)

Kredito reitingų agentūra pažeidžia 8a straipsnio 2 dalies a punktą, jei konkrečiais kalendoriniais metais ji naudojosi pagal 8a straipsnio 2 dalį interneto svetainėje ar svetainėse pateikta informacija apie daugiau kaip 10 struktūrizuotų finansinių priemonių, bet nenustatė kredito reitingų mažiausiai 10 % struktūrizuotų finansinių priemonių, dėl kurių ji naudojosi tokia informacija, .

...“ “

Pagrindimas

Žr. nuomonės 5 punktą.


(1)  Pusjuodžiu šriftu pagrindiniame tekste žymimas naujas ECB pasiūlytas tekstas. Perbraukimu pagrindiniame tekste žymimos teksto dalys, kurias ECB siūlo išbraukti.


Top