EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52009AB0088

Mnenje Evropske centralne banke z dne 26. oktobra 2009 o predlogu uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o makrobonitetnem nadzoru finančnega sistema v Skupnosti in o ustanovitvi Evropskega odbora za sistemska tveganja ter o predlogu Odločbe Sveta o prenosu posebnih nalog v zvezi z delovanjem Evropskega odbora za sistemska tveganja na Evropsko centralno banko (CON/2009/88)

OJ C 270, 11.11.2009, p. 1–8 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

11.11.2009   

SL

Uradni list Evropske unije

C 270/1


MNENJE EVROPSKE CENTRALNE BANKE

z dne 26. oktobra 2009

o predlogu uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o makrobonitetnem nadzoru finančnega sistema v Skupnosti in o ustanovitvi Evropskega odbora za sistemska tveganja ter o predlogu Odločbe Sveta o prenosu posebnih nalog v zvezi z delovanjem Evropskega odbora za sistemska tveganja na Evropsko centralno banko

(CON/2009/88)

2009/C 270/01

Uvod in pravna podlaga

Evropska centralna banka (ECB) je dne 6. oktobra 2009 prejela zahtevo Sveta Evropske unije za mnenje o: (1) predlogu uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o makrobonitetnem nadzoru finančnega sistema v Skupnosti in o ustanovitvi Evropskega odbora za sistemska tveganja (1) (v nadaljevanju: predlagana uredba); in (2) predlogu Odločbe Sveta o prenosu posebnih nalog v zvezi z delovanjem Evropskega odbora za sistemska tveganja na Evropsko centralno banko (2) (v nadaljevanju: predlagana odločba).

Pristojnost ECB, da poda mnenje o predlagani uredbi, izhaja iz člena 105(4) Pogodbe o ustanovitvi Evropske skupnosti, saj predlagana uredba vsebuje določbe, ki vplivajo na prispevek Evropskega sistema centralnih bank (ESCB) k nemotenemu vodenju politik glede bonitetnega nadzora kreditnih institucij in stabilnosti finančnega sistema, kot je navedeno v členu 105(5) Pogodbe. Glede predlagane odločbe izhaja pristojnost ECB, da poda mnenje, iz člena 105(6) Pogodbe. Ker obe besedili zadevata ustanovitev, organizacijo in delovanje Evropskega odbora za sistemska tveganja (European Systemic Risk Board – ESRB) in kljub različnima postopkoma sprejemanja, ki se zanju uporabljata, je ECB zaradi poenostavitve za oba predloga sprejela eno mnenje.

Pripombe, navedene v tem mnenju, ne posegajo v prihodnja mnenja ECB o treh predlogih uredb Evropskega parlamenta in Sveta o ustanovitvi Evropskega bančnega organa, Evropskega organa za zavarovanja in poklicne pokojnine ter Evropskega organa za vrednostne papirje in trge (3), ki sestavljajo sveženj predpisov, ki jih je Komisija sprejela 23. septembra 2009 in reformirajo evropski finančni nadzor.

V skladu s prvim stavkom člena 17.5 Poslovnika Evropske centralne banke je to mnenje sprejel Svet ECB.

Splošne pripombe

1.

ECB v splošnem podpira uredbo in odločbo, ki ju predlaga Komisija in sta namenjeni ustanovitvi novega telesa, odgovornega za opravljanje makrobonitetnega nadzora v EU, in sicer ESRB. Po mnenju ECB je nedavna finančna kriza izkazala potrebo po okrepitvi makrobonitetnega pristopa k normiranju in nadzoru finančnega sistema kot celote. Izkazala je tudi potrebo po celoviti in pravočasni oceni raznih virov sistemskega tveganja in posledic za finančni sistem. Z ugotavljanjem in ocenjevanjem sistemskih tveganj, izdajanjem in spremljanjem upoštevanja zgodnjih opozoril in priporočil, kadar so ta tveganja bistvena, lahko ESRB znatno prispeva k stabilnosti finančnega sistema EU kot celote.

2.

Ekonomsko-finančni svet je 9. junija 2009 sklenil, da bi ECB „morala ESRB zagotoviti analitično, statistično, administrativno in logistično podporo ter pri tem v tehničnem smislu uporabiti tudi nasvete nacionalnih centralnih bank in nadzornih organo“. Pri tem je sledil priporočilom iz poročila skupine na visoki ravni o finančnem nadzoru v EU pod predsedstvom Jacquesa de Larosièrja z dne 25. februarja 2009 in sporočilu Komisije z dne 27. maja 2009, ki predlaga, da ECB zagotovi sekretariat ESRB. Evropski svet je 18. in 19. junija ugotovil, da sporočilo in sklepi Ekonomsko-finančnega sveta določajo nadaljnjo pot za ustanovitev novega okvira za makro- in mikrobonitetni nadzor, ter podprl oblikovanje ESRB.

3.

ECB je sklenila, da je pripravljena zagotoviti sekretariat ESRB in podpirati ESRB, ter predlaga, da se to navede v uvodni izjavi k predlagani uredbi. S sodelovanjem vseh članov Razširjenega sveta ECB je ECB pripravljena posredovati ESRB strokovno znanje vseh centralnih bank v EU na makroekonomskem, finančnem in denarnem področju. Ta prispevek bo podkrepljen z dejavnostmi ECB in ESCB na področju spremljanja finančne stabilnosti, makroekonomske analize in zbiranja statističnih informacij ter s splošno sinergijo v smislu strokovnega znanja, virov in infrastrukture v kontekstu obstoječih centralnobančnih dejavnosti v EU.

4.

Vključenost ECB in ESCB v ESRB ne bo spremenila poglavitnega cilja ESCB iz člena 105(1) Pogodbe, ki je ohranjanje stabilnosti cen. V tem smislu ECB ugotavlja, da njene dejavnosti za podporo ESRB ne bodo vplivale niti na institucionalno, funkcionalno in finančno neodvisnost ECB niti na izvajanje nalog ESCB po Pogodbi in Statutu Evropskega sistema centralnih bank in Evropske centralne banke (v nadaljevanju: Statut ESCB), zlasti nalog v zvezi s finančno stabilnostjo in nadzorom (4).

5.

Na področju statistike je ECB pripravljena ESRB zagotavljati potrebne informacije v zvezi z makroekonomskim in makrofinančnim okoljem ter ima za to tudi potrebno strokovno znanje. To vključuje konkretne informacije o pogojih na trgu in tržni infrastrukturi. Mikrobonitetne informacije bodo zagotavljali trije novi evropski nadzorni organi.

Posamezne pripombe

6.

V zvezi s postopkom za izdajo in upoštevanje opozoril in priporočil o tveganjih ECB popolnoma podpira predlagano uredbo (5), ki določa, da se opozorila in priporočila ESRB o tveganjih neposredno pošljejo zadevnim naslovnikom, vzporedno s tem pa tudi Ekonomsko-finančnemu svetu. Spremembe teh določb, ki bi vodile v „posredno pot“ pošiljanja opozoril in priporočil o tveganjih, bi ogrozile učinkovitost in pravočasnost priporočil ter neodvisnost in verodostojnost ESRB. Poleg tega je pomembno tudi, da postopki v zvezi s komuniciranjem ESRB z drugimi institucijami in odbori EU ne ovirajo učinkovitega in pravočasnega izpolnjevanja nalog ESRB.

7.

V zvezi z organizacijskimi vidiki ESRB je po mnenju ECB še posebej pomembno, da sestava pripravljalnega odbora ESRB ustrezno odraža sestavo splošnega odbora ESRB. V slednjem bo 29 članov z glasovalno pravico predstavljalo centralne banke, preostali štirje člani z glasovalno pravico pa bodo član Komisije in predsedniki treh novih evropskih nadzornih organov. Bistvenega pomena je, da sestava pripravljalnega odbora odraža sestavo splošnega odbora, da bi se tako zagotovilo, da pripravljalni odbor primerno predstavlja splošni odbor, katerega seje mora pripravljati. Glede na navedeno je vključitev petih članov iz centralnih bank (poleg predsednika in podpredsednika ESRB) ob zgoraj omenjenih štirih drugih članih z glasovalno pravico minimalni prag za zagotovitev ustreznega ravnovesja skupaj z zadostno zastopanostjo nacionalnih centralnih bank iz euroobmočja in zunaj njega. ECB v skladu s tem močno podpira predlog Komisije, po katerem prihaja sedem članov pripravljalnega odbora iz Razširjenega sveta ECB (6). Ker pa se bo sestava euroobmočja s časom spreminjala, ne bi bilo priporočljivo, da se v pravnem aktu določi posebna, nespremenljiva dodelitev sedežev centralnim bankam iz euroobmočja in zunaj njega. Končno ECB podpira pristop Komisije, po katerem samo predsednik ESRB daje navodila vodji sekretariata (7).

8.

Predsednika in podpredsednika splošnega odbora ESRB bi morala izvoliti ista skupina članov z glasovalno pravico ob upoštevanju istih postopkov, saj bi moral biti podpredsednik v celoti zmožen nadomeščati predsednika, če bi bilo to potrebno. Posledično bi morali tudi podpredsednika, kakor je navedeno v predlogu Komisije, med svojimi člani izvoliti člani splošnega odbora, ki so tudi člani Razširjenega sveta ECB. Različna postopka za izvolitev predsednika in podpredsednika bi dodala nepotrebne zaplete in bi lahko ustvarila neutemeljen vtis, da vsak od njiju predstavlja različno skupino znotraj ESRB.

9.

V zvezi s sestavo splošnega odbora ESRB ECB podpira predlog Komisije, po katerem sta predsednik in podpredsednik ECB člana splošnega odbora ESRB z glasovalno pravico. To je skladno z načelom, da Razširjeni svet ECB predstavlja osnovo za člane splošnega odbora z glasovalno pravico. (8) Poleg tega bi bila vključitev podpredsednika ECB v skladu s sklepi predsedstva Evropskega sveta z dne 18. in 19. junija 2009, po katerih bi podpredsednik lahko glasoval pri izvolitvi predsednika ESRB kot član Razširjenega sveta ECB. Dejansko pa podpredsednik pri teh volitvah ne bi mogel glasovati, če ne bi bil član splošnega odbora ESRB.

10.

ESRB je telo Skupnosti, katerega naloge se nanašajo na finančni sistem EU in vključujejo dajanje priporočil in primerno ukrepanje za obravnavanje sistemskih tveganj in varovanje stabilnosti sistema, njegovi člani pa izhajajo iz vseh držav članic EU. Vendar pa bi se, glede na sistemski pomen, ki ga imajo za finančni sistem EU nekatere evropske države zunaj EU, lahko štelo za primerno, da bi tudi predstavnike iz teh držav povabili kot opazovalce na seje ESRB oziroma tehničnih odborov, kadar bi se razpravljalo o relevantnih vprašanjih.

ECB priporoča, da se spremenijo naslednji členi v predlagani uredbi in predlagani odločbi. Konkretne predlagane spremembe besedila so navedene in pojasnjene v prilogi.

V Frankfurtu na Majni, 26. oktobra 2009

Predsednik ECB

Jean-Claude TRICHET


(1)  COM(2009) 499 konč.

(2)  COM(2009) 500 konč.

(3)  COM(2009) 501 konč., COM(2009) 502 konč. in COM(2009) 503 konč.

(4)  Člen 105(2), četrta alinea in člena 105(4) in (5) Pogodbe ter člen 3.1, četrta alinea, člen 3.3, člena 4 in 22 in člen 25.1 Statuta ESCB.

(5)  Členi 16, 17 in 18 predlagane uredbe.

(6)  Člen 11(1) predlagane uredbe.

(7)  Člen 4(1) predlagane odločbe. Predsednik ESRB predseduje tako splošnemu odboru kot tudi pripravljalnemu odboru.

(8)  Razširjeni svet ECB sestavljajo predsednik in podpredsednik ECB ter guvernerji nacionalnih centralnih bank v EU.


PRILOGA

Predlagane spremembe besedila

Besedilo, ki ga predlaga Komisija

Spremembe, ki jih predlaga ECB (1)

Sprememba 1

Uvodna izjava 5 k predlagani uredbi

Uvodna izjava 5

„Komisija je v sporočilu z naslovom ‚Evropski finančni nadzor‘ (…) V skladu s stališči Komisije je Svet med drugim sklenil, da bi ECB ‚morala ESRB zagotavljati analitično, statistično, upravno in logistično podporo ter pri tem v tehničnem smislu uporabiti tudi nasvete nacionalnih centralnih bank in nadzornih organov‘.“

Uvodna izjava 5

„Komisija je v sporočilu z naslovom ‚Evropski finančni nadzor‘ (…) V skladu s stališči Komisije je Svet med drugim sklenil, da bi ECB ‚morala ESRB zagotavljati analitično, statistično, upravno in logistično podporo ter pri tem v tehničnem smislu uporabiti tudi nasvete nacionalnih centralnih bank in nadzornih organov‘. ECB je sklenila, da je pripravljena zagotoviti sekretariat ESRB in podpirati ESRB. Podpora, ki jo ECB zagotavlja ESRB, in naloge, dodeljene ESRB, ne smejo posegati v načelo neodvisnosti ECB pri opravljanju njenih nalog po Pogodbi.“

Pojasnilo:

Svet ECB je sklenil, da je ECB pripravljena zagotoviti sekretariat ESRB in podpirati ESRB, in šteje za primerno, da se to omeni v uvodni izjavi 5 k predlagani uredbi.

Zadnji stavek uvodne izjave 5 k predlagani uredbi pojasnjuje, da opravljanje nalog ECB ne bo ovirano zaradi njene podpore ESRB niti zaradi nalog samega ESRB, saj je ECB, za razliko od ESRB, ustanovljena s Pogodbo. To je še posebej pomembno z vidika načela neodvisnosti centralnih bank.

Sprememba 2

Člen 3(1) predlagane uredbe

Člen 3

„1.   ESRB je odgovoren za makrobonitetni nadzor finančnega sistema znotraj Skupnosti, da bi preprečili ali omilili sistemska tveganja znotraj finančnega sistema, se izognili obdobjem obsežnejših finančnih težav, prispevali k nemotenemu delovanju notranjega trga in zagotavljali trajnostni prispevek finančnega sektorja h gospodarski rasti.“

Člen 3

„1.   ESRB je odgovoren za makrobonitetni nadzor finančnega sistema znotraj Skupnosti, da bi preprečili ali omilili sistemska tveganja znotraj finančnega sistema, se izognili obdobjem obsežnejših finančnih težav, in prispevali k nemotenemu delovanju notranjega trga. in zagotavljali trajnostni prispevek finančnega sektorja h gospodarski rasti.

Pojasnilo:

Zagotavljanje trajnostnega prispevka h gospodarski rasti po mnenju ECB ni razlog za makrobonitetni nadzor. Zato je treba sklicevanje na ta pojem v zgornjem členu odpraviti.

Sprememba 3

Člen 4(1) predlagane uredbe

Člen 4

„1.   ESRB ima splošni odbor, pripravljalni odbor in sekretariat.“

Člen 4

„1.   ESRB ima splošni odbor, pripravljalni odbor, in sekretariat in svetovalni tehnični odbor.“

Pojasnilo:

Predlagani uredba in odločba morata določiti ključne institucionalne vidike ESRB, vključno s svetovalnim tehničnim odborom (Advisory Technical Committee – ATC). Tako predlagana uredba kot predlagana odločba izpostavljata vodilno vlogo ECB in nacionalnih centralnih bank pri makrobonitetnem nadzoru  (2). Ta člen predlagane uredbe bi bilo treba spremeniti, da bi se razjasnilo, da je ATC del organizacijske strukture ESRB (glej tudi spremembi 5 in 7 spodaj).

Sprememba 4

Člen 4(4) predlagane uredbe

Člen 4

„4.   Sekretariat zagotavlja ESRB analitično, statistično, administrativno in logistično podporo pod vodstvom predsednika splošnega odbora v skladu z Odločbo Sveta XXXX/ES/2009.“

Člen 4

„4.   V v skladu z Odločbo Sveta XXXX/ES/2009, ki ECB dodeljuje posebne naloge v zvezi z delovanjem ESRB, bo naloge S sekretariata opravljala ECB, ki bo zagotavlja ESRB zagotavljala analitično, statistično, administrativno in logistično podporo, ter pri tem v tehničnem smislu uporabila tudi nasvete nacionalnih centralnih bank in nadzornih organov pod vodstvom predsednika splošnega odbora.“

Pojasnilo:

Ta sprememba je potrebna, da se predlagana uredba uskladi s sklepi Ekonomsko-finančnega sveta z dne 9. junija 2009 in predlagano odločbo. Brez nje vloga ECB pri podpori ESRB v besedilu predlagane uredbe sploh ne bi bila omenjena. To ne bi bilo v skladu s preteklimi izjavami in odločitvami, vključno zlasti z naslednjimi:

de Larosièrjevo poročilo, ki je navedlo, da je „znotraj EU ECB kot srce ESCB enkratno umeščena za izvajanje te naloge, tj. ugotavljanja makrobonitetnih tveganj“,

sporočilo Komisije z dne 27. maja 2009,

sklepi Ekonomsko-finančnega sveta z dne 9. junija 2009, po katerem bi „ECB morala ESRB zagotoviti analitično, statistično, administrativno in logistično podporo ter pri tem v tehničnem smislu uporabiti tudi nasvete nacionalnih centralnih bank in nadzornih organov“ in

potrditev zgoraj navedenih sklepov s strani Evropskega sveta dne 18. in 19. junija 2009.

Sprememba 5

Člen 4(5) predlagane uredbe

Člen 4

„5.   ESRB podpira svetovalni tehnični odbor iz člena 12, ki na podlagi prošnje zagotavlja svetovanje in pomoč pri vprašanjih, ki so pomembna za delo ESRB.“

Člen 4

„5.   ESRB podpira s Svetovalni tehnični odbor iz člena 12, ki na podlagi prošnje zagotavlja svetovanje in pomoč pri vprašanjih, ki so pomembna za delo ESRB.“

Pojasnilo:

Ta člen predlagane uredbe je treba spremeniti, da se razjasni, da ATC stalno pomaga ESRB. Poslovnik ESRB bo vključeval določbe, ki bodo veljale za svetovalno vlogo ATC (glej tudi spremembi 3 in 7, povezani z ATC).

Sprememba 6

Člen 7 predlagane uredbe

„Člen 7

Nepristranskost

1.   Kadar člani ESRB sodelujejo v dejavnostih splošnega odbora in pripravljalnega odbora ali kadar opravljajo katero koli drugo dejavnost, ki se nanaša na ESRB, opravljajo svoje dolžnosti nepristransko ter pri tem ne vprašajo za navodila države članice niti teh navodil ne sprejemajo.

2.   Države članice ne poskušajo vplivati na člane ESRB pri opravljanju njihovih nalog, povezanih z ESRB.“

„Člen 7

Nepristranskost in neodvisnost

1.   Kadar člani ESRB sodelujejo v dejavnostih splošnega odbora in pripravljalnega odbora ali kadar opravljajo katero koli drugo dejavnost, ki se nanaša na ESRB, opravljajo svoje dolžnosti nepristransko ter izključno v interesu Skupnosti kot celote. P Pri tem ne vprašajo za navodila države članice, institucij Skupnosti ali katerih koli drugih javnih ali zasebnih organov niti teh navodil ne sprejemajo.

2.   Države članice, institucije Skupnosti ali kateri koli drugi javni ali zasebni organi ne poskušajo vplivati na člane ESRB pri opravljanju njihovih nalog, povezanih z ESRB.“

Pojasnilo:

Ta člen bi bilo treba spremeniti, da bi se zagotovila neodvisnost članov ESRB pred vmešavanjem drugih organov Skupnosti ali katerih koli drugih organov. To ne posega v opravljanje podpornih nalog s strani ECB v korist ESRB in te naloge se ne štejejo za navodila.

Sprememba 7

Člen 12(3) predlagane uredbe

Člen 12

„3.   Odbor opravlja naloge iz člena 4(5) na prošnjo predsednika splošnega odbora.“

Člen 12

„3.   Odbor opravlja naloge iz člena 4(5) na prošnjo predsednika splošnega odbora.“

Pojasnilo:

Namen spremembe je pojasniti, da ATC stalno pomaga ESRB in ne samo takrat, kadar je zaprošen, v skladu s poslovnikom ESRB (glej tudi spremembi 3 in 5, povezani z ATC).

Sprememba 8

Člen 13 predlagane uredbe

„Člen 13

ESRB pri opravljanju svojih nalog vpraša, kadar je to primerno, za nasvet ustrezne zainteresirane strani v zasebnem sektorju.“

„Člen 13

ESRB pri opravljanju svojih nalog vpraša, kadar je to primerno, za nasvet mnenje ustrezne zainteresirane strani v zasebnem sektorju.“

Pojasnilo:

Predlagana terminologija bolje odraža naravo vloge zainteresiranih strani v zasebnem sektorju.

Sprememba 9

Uvodna izjava 8 k predlagani odločbi

Uvodna izjava 8

„Svet je 9. junija 2009 ugotovil, da bi morala ECB zagotavljati analitično, statistično, administrativno in logistično podporo za ESRB. Torej je treba uveljaviti možnost, predvideno v Pogodbi, da se posebne naloge, ki se nanašajo na politike v zvezi z bonitetnim nadzorom, prenesejo na ECB, in sicer tako da se ECB zadolži za opravljanje nalog sekretariata ESRB“

Uvodna izjava 8

„Svet je 9. junija 2009 ugotovil, da bi morala ECB zagotavljati analitično, statistično, administrativno in logistično podporo za ESRB. Torej je treba uveljaviti možnost, predvideno v Pogodbi, da se posebne naloge, ki se nanašajo na politike v zvezi z bonitetnim nadzorom, prenesejo na ECB, in sicer tako da se ECB zadolži za opravljanje nalog sekretariata ESRB. Podpora, ki jo ECB zagotavlja ESRB, in naloge, dodeljene ESRB, ne smejo posegati v načelo neodvisnosti ECB pri opravljanju njenih nalog po Pogodbi

Pojasnilo:

Sprememba predlagane uvodne izjave pojasnjuje, da opravljanje nalog ECB ne bo ovirano zaradi njene podpore ESRB niti zaradi nalog samega ESRB, saj je ECB, za razliko od ESRB, ustanovljena s Pogodbo. To je še posebej pomembno z vidika načela neodvisnosti.

Sprememba 10

Nova uvodna izjava 8a k predlagani odločbi

„Besedilo trenutno ne obstaja“

Uvodna izjava 8a

(8a)

Naloge ESRB glede makrobonitetnega nadzora so namenjene preprečevanju ali vsaj omilitvi sistemskih tveganj v finančnem sistemu. Čeprav ESRB ni zadolžen za nadzorovanje konkretnih posameznih podjetij, ki opravljajo finančne storitve, so nadzorne naloge ESRB in podpora, ki jo zagotavlja ECB, povezane s finančnim sistemom kot celoto, s poudarkom na medsebojnih povezavah med različnimi sektorji finančnega sistema.“

Pojasnilo:

Ob upoštevanju narave in ciljev funkcij makrobonitetnega nadzora, dodeljenih ESRB, in podpore, ki jo ECB zagotavlja ESRB, nova predlagana uvodna izjava v kontekstu uporabe člena 105(6) Pogodbe pojasnjuje, da makrobonitetni nadzor zajema finančni sistem kot celoto.

Sprememba 11

Člen 2 predlagane odločbe

Člen 2

„Evropska centralna banka opravlja naloge sekretariata ESRB in tako zagotavlja analitično, statistično, logistično in administrativno podporo.

(…)

(b)

v skladu s členom 5 te odločbe zbiranje in obdelovanje informacij, kamor se štejejo tudi statistični podatki, v imenu ESRB in za izpolnjevanje njegovih nalog;“

Člen 2

„Evropska centralna banka opravlja naloge sekretariata ESRB in tako zagotavlja analitično, statistično, logistično in administrativno podporo.

(…)

(b)

v skladu s členom 5 Statuta Evropskega sistema centralnih bank in Evropske centralne banke ter členom 5 te odločbe zbiranje in obdelovanje informacij, kamor se štejejo tudi statistični podatki, v imenu ESRB in za izpolnjevanje njegovih nalog;“

Pojasnilo:

Črtanje izraza „tako“ usklajuje besedilo s sklepi Ekonomsko-finančnega sveta z dne 9. junija 2009.

Člen 2(b) predlagane odločbe je povezan s statistično podporo, ki naj jo ECB zagotavlja ESRB. Predlagana sprememba bo omogočila, da bo sekretariat lahko pridobil zaupne podatke, ki jih zbere ECB/ESCB, v imenu in korist ESRB.

Sprememba 12

Člen 4 predlagane odločbe

„Člen 4

Vodenje

(…)“

„Člen 4

Vodenje Delovanje sekretariata

(…)“

Pojasnilo:

Predlagani naslov bolj natančno odraža vsebino člena 4 predlagane odločbe in uporablja terminologijo, ki bolje upošteva interne administrativne pristojnosti ECB.

Sprememba 13

Člen 4(2) predlagane odločbe

Člen 4

„2.   Vodja sekretariata ali njegov predstavnik se udeležujeta sej splošnega odbora in pripravljalnega odbora ESRB.“

Člen 4

„2.   Vodja sekretariata ali njegov predstavnik se udeležujeta sej splošnega odbora, in pripravljalnega odbora in svetovalnega tehničnega odbora ESRB.“

Pojasnilo:

Predlagana sprememba je namenjena temu, da se odrazi predlagana struktura ESRB, kot je opredeljena v členu 4(1) predlagane uredbe.


(1)  Krepki tisk v besedilu členov označuje, kje ECB predlaga vstavitev novega besedila. Prečrtani tisk v besedilu členov označuje, kje ECB predlaga črtanje besedila.

(2)  Glej uvodno izjavo 13 k predlagani uredbi in uvodno izjavo 7 k predlagani odločbi.


Top